Teksti Origjinal

e pajsha dikur 1 anderr t'kisha pas mu bo rreper
e tash jetoj n'ket anderr du me kan si ateher
e boj 1 L edhe rri tu u mendu
a thu mos mu pa marr me rrep qfar hapash kisha shku
a isha kan mo kacak a kisha gjujt plum per shok a kisha shkrujt sot ket tekst a kisha lcu lot per tok
boj monolog me veten n'tip dialogi
kajher mduket jeta si ushtrime katallogi
diku je dobt diku fort si brini dashit
a thu e paska fajin qekjo gjethja e hashashit
do s'don me t'pa do k'naqen me t'vra do tjer t'zan shok veq problemet me ja u la
po nuk perzina tip jom me t'ronda
teton jena real edhe rri veq te banda
i pa shkollum po me mend tqifsha shkollen
i pa edukum po kur t'vdes do edukohem...

ref..Fatin e bon ti vet kur jeta t'bjen realitet.
vdekja t'bohet tregtari ku shpirtin tond e shet..

rap
shum her e pash jeten me 1 sy tjeter
se sot mduket loj kjo jet ku duhet me kon mjeshter.................

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021