Teksti Origjinal

zemer dije
edhe sot po te mendoj
asnjeher ste harroj
dhe vetem ty te dashuroj
vetmia pa ty shum me lendoj
sa te dua dhe buza jote
ne ket nat do me mungoj.

Dije qe je
dashuria ime e zjarrt
Dije qe je
dashuria ime e flakt
Dije qe paty
nuk kalon kjo nat
Dije zemer
me ty do rri shum gjat

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir

(((((((((((((((Ref 2x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.

((((((((((((((BardhiG)))))))))))))))))))))

Ne hapsiren e ksaj endrre
vetem ty te kam ne mendje
ne cdo yll te ksaj nate
puthja jote jeten mzgjate
larg cdo hapsire qe endrroj
ne endrrat e mia ty tshikoj
ne mendjen time je vec ti
qe me mbush me plot magji

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir.

(((((((((((((((Ref 2x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.

((((((((((((((BardhiG)))))))))))))))))))))

Te dua se je vajza
qe un enderroj
te dua se me ty
jeten dua ta kaloj

te dua se je ajo
qe cdo mengjes do me zgjoj
te dua se jeten time
paty smund ta imagjinoj

zemer mos mendo
se ky esht trillim
zemer kjo esht thjesh
vec nje vertetim

esht vertetim
i asaj qe tkam thon
te dua zemra ime
te dua pergjithmon...

(((((((((((((((Ref 1x)))))))))))))))))))))

Te dua ty se
ti m'plotson cdo deshir
Te dua ty se
nata paty skalon mir
Te dua ty se
c'dogje e kam shum te veshtir
Te dua ty se
je vajz e pa arrir.

(((((((((((((((Ref 3x)))))))))))))))))))))

Je ajo qe
dua me shum
Je ajo qe
me le pa gjum
Je ajo qe
enderroj
Je endrra qe
cdo nat shikoj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020