Teksti Origjinal

Shqiperia jone
ecte neper nate
kerkonte shqipja
yll ne shterngate

erdhen bijte e saj
lidhur ne nje bese ata
perbi supe
vitet e medha

ky betimi komunist
zerin e Shqiperise ka
eshte flaka e betim te Pare
ndizen grushta zemra zjarr

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019