Teksti Origjinal

Ndima...
I PERULEM ZOTIT MDUKET VETJA KOT
E DI NENA IME TE KERKOJ FALJE ME LOT
I VRENJTUR NE FTYRE I DENJE PER CDO GABIM
ATY KU KAM TE DREJTEN ATY KU BEJ LUFTIM
LUFTE ME JETEN PROVOVA GJITH PISLLIQET
E JETOVA ME VETEN KALOVA GJITH RREZIQET
KERKOJ FALJE NEN E THEM KTE SHUM HER
JU DUA FAMILJA IME JAM BER KEQ E KAM NDIER
I HYRA MUZIKES LASH JETEN E RRUGES LASH SHOQNINE E KEQE LASH SHOQNINE E DROGES
PSE O ZOT I MADH KAQ MEKATE UNE KAM BER ?|
NJI URATE PREJ TEJE MA NXIVE JETEN TERR
LOTI ME RRESHQET PO FLAS ME REALITET
GANGSTA NUK ESHTE E LEHTE ME MIR GJALL SUN ME VDEK
TE PAKTEN E PRANOJ PENDOHEM PER GJITHCKA
ZOTI SNA NDIHMOI KTU NENA NA LA
Reffffff...2
NENA IME TY SHUM TY TE DUA
NENA IME TI JE VEC MUA
NENA IME SBEHET ME KRAHASIME
KAM BERE SHUM NDRYSHIME ME FAL PER ATO GABIME
NA NJI DRIT NATEN ERRESIRA ME MBULONTE
UNE SHETISJA RRUGES NENA IME PO VAJTONTE
PER TE KEQEN PO MENDONTE
DJALI IM CA PO BEN ?... SA HER DEL TE SHOH NATEN VON
E DI SI TI NDIHESH UNE KAM GABIM
POR TE PAKTEN NEN E GJETA NJI PERFUNDIM
RRUGEN E DREJTE UNE E GJETA VET
ASKUSH SMA TREGOJ JAM I VRAR NE KET JET...
SHTYPJE ZVARR KEMBET ME SECIN
E PASH SE CESHTE BURGU KU DHE TRIMAT ATY NGECIN
TA THEM ME KET MUNDIM QE TE GJITH JAN NJILLOJ
SKA ME FORTE TANI FALJE TE KERKOJ
KERKOJ TE PERQAFOJ TE LUTEM ME MBAJ PRANE
JE JETA IME NEN KJO JETE KSHU NA LA
KSHU SIC NA LA ASHTU EDHE NA GJETI
PA PIK DYSHIMI ESHTE NENE JO SHOQNI PRA KTU ESHTE DALLIMI
Reffffff...2
NENA IME TY SHUM TY TE DUA
NENA IME TI JE VEC MUA
NENA IME SBEHET ME KRAHASIME
KAM BERE SHUM NDRYSHIME ME FAL PER ATO GABIME

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020