Teksti Origjinal

Po frynë një stuhi
Zgjohu mori nanë
Prap në Dardani
Do t'bie një tupan

Ësht ky zani i shpirtit tim
Ma th'rret zemra një kushtrim
Zgjohu nanë moj a m'dëgjon
N'katër anë toka gjëmon

[ref]
Pasha shpatën e lavdisë
Pasha Shpellën e Dragobisë
Pasha Shqipen në Flamur
Nuk e l'shoj Kosovën kurrë

Do t'mbulojmë me gjak këtë votër
Nga Tetova deri n'Shkodër
Jemi shtatë milion dasmorë
Plisat n'kokë, flamujt në dorë

(Teksti: F. Muja; 1995, Prishtinë)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020