Teksti Origjinal

Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me shami te kuqe
Po na vjen nga Tirana
N`Prishtin me u ba nuse

(po na vjen nga tirana n`prishtin me u ba nuse)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI

Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me dajre e lodra
Lum e lum na kan ardh krushqit
Nga Shkupi e Shkodra

(lum e lum na kan ardh krushqit nga shkupi e shkodra)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019