Teksti Origjinal

Pse po thu ska rep ku e din kush oo shef
pse po fol pa dit kur krejt e din qka osht

pse po thu jena shtet e mitrovica su bashku
pse po fol pa dit kur krejt e din kur krejt e din

Pse po fol po premton e kurgjo nuk po bon
pse pi rren njerzt qe sa vjet i mashtron

pse po thu na vendosim e t'hujt kontrolloin
pse spo na hekin vizat n'Evrop kur po shkoim

fuck illiminaden na ju prejm n'fyt me thika
jam krenar qe jam Mysliman e qee kam tradita

e keni shit token e po kshyrni edhe kosoven
Çudi spo na vjen qe po perngjani n'slloben

Ju po mlidhni n'Parlament si zojt ne strofull
secili mu ul n'karrik e mess me ba kurgjo per popull

Fuck Mediav qe neve sna perkrahin
na jena t'paprekshem
e do tjervee po ju grahin

(Reff:4)
I dashur president kallxom qka me bo
njerzt e tu t'korruptun po kshyrin mem vra

Sa her bertas un ma nana nuk ban
kallxoje realitetin thuji juve ju pengon

me 1 ngjyr e me 1 beat e bona qit muzik
i qela syt e pash sa njeri u shpik

nashta pom shkoika kryt po une skam thik
prej vetes je tu ik ndor me 1 thik

Me shum u bona armik e me shum pak mik
u bona i pa shpirt e shum thell jam zhyt
ska gje qe um nal per ket fjal ta jepi bessen
une jam vetvetja kurr se ndrroi ndrresen

Ti dallon prej meje un dalloj prej teje
po un jam para teje ti je mas meje

Per dit un sollo a sod knoim Mad Lion
dikur u kon offline
e tash e ki online

Tu nejt tu fol tu bo muhabet
ma bani sat t'zen
spo ka rep

U bo si n'Hajgare po kurr nuk harrohet
kuptoje mir me men se qeshtu bohet

(Reff:4)
I dashur president kallxom qka me bo
njerzt e tu t'korruptun po kshyrin mem vra

Sa her bertas un ma nana nuk ban
kallxoje realitetin thuji juve ju pengon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020