Teksti Origjinal

Rruk1
e kam nje DHimbje n'zemer time
se ti je ajo qe prej meje ikee
me le n'vetmi me ber te vuaj per ty
nuk e meritova ta jetoj jeten pa ty
ike me le e ti larg shkove
mle vetem e mu me harrove

Zemer tlutem ty kthehu perseri me mu .
Mos me le..
kthehu te lutem se un vetem tyy te duu
e imja jee..

wiiskii..
ku jon ata sy qe ni koh mkan kshqyr veq mu
ku o ajo zemer qe mka than veq ty Tduu
ike kejt i le e mu mshkele bashk me to
zemra jem kujtimev per ty sun po ju thot jo
se per shum koh tapat un ty n'perqafim
se per shum koh ty un tpata ngushllim
po shum shpejt ti u trete e mu vet mle
ike pa lamtumir e tash me tjetrin je
ishe kon pa zemer e ske dit qa o dashnija
mi prishe kejt ju dhe fun andrrav tmija
ti je ni kujtim qe shpejt kimu harru
je nje e kalume qe nuk du mo me kujtu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021