Teksti Origjinal

cka ka hasmi qe u prish ne koke
zoti ne qiell zot une jam ne toke
kan hy tansa me ushtrie
shkojn e bojn kosven hije

ul komkryq ne ball te oxhakut
TAHIR MEHA po i thot plakut
cka pom thue ti more plake
po na vjen shkau ne konake
vjen me topa e tansa plote
do tju shtrojm sofren barote

hajdeni ne konak mysafire
plumin ne ball mikpritje u bie
o hajt TAHIR let ushton fusha
se ska vdek SHABAN POLLUZHA
svdiq SHABANI ske vdek ti eee

oho sju haron o eu
nona SHQIPTARI anjoheeeej

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021