Teksti Origjinal

Larg teje o nene
Dielli nuk me ngroh
Kur çohem nga gjumi
E ty nuk te shoh

M'dalin para syve
Nenat kosovare
Tuj prit neper vite
Me krye ne dritare

Ref...x2
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia

Malli me ka mare
Per lisa te gjate
Per ara per fusha
Per gure e per balte

Zemra ime e mjere
Gjithnje e kerkon
Dashurine tande
Kosove ta shijon

Ref...x4
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020