Teksti Origjinal

1.ANONIMOS...
U BO NI KOH E GJAT QE NUK QITA LOT NE LETER
FOLI SHUM PER VETEN KUR E KUJTOJ KOHEN E VJETER
SHUM HER E KUJTOJ KOHEN QE MA SJELLI JETA
SHUM VENE KU I SHKELA UM PERKRAHI VETVETJA
INVESTOJ PER VETEN A THU GJITH PO METSHA
ME ZEMER T'PERJETSHME A THU KU PO PREKSHA
I RAN OSHT NI GURI SA BOTA PER TOKEN
E LET U BO TOKA PO DON ME SHKATRRU BOTEN
U BO KEQ TE NA QE S'PO KA SEN PER NE
KTU MA PAK PO KA T'GJALL E MA SHUM NER DHE
SHUM HER E NGUCI VETEN ME NAJSEN E PROVOKOJ
E KQYRI A JOM GJALL A PALIDHJE PO JETOJ
S'PE DON QIJA NANEN U BO JET E RAN
4 YLLA I KA BOTA ME ASNJO VETEN SE GJAN
PER ME DALA E ME NXAN E PAK PER ME KESH
DUHET ME KAN MA I DALLUM E MA I MIRI MU VESH

REFRENI...
E DIiiiiii BIR KUR O MIR
E DIiiii MIR KUR O BIR
TI E DIN KUR JOM I LIR
HAJDE RRINAAAAA PER T'MIR

2.ANONIMOS...
T'MIR JENA KREJT PO DIKUR KENA MU NDA
4 SY QE SHIHEN SHUM DIKUR MO S'KAN PA
NUK E DI QKA KA MU BA VEQ E DI EDHE SA
OSHT NI KOH KUR JENA KREJT. NA MU DA
JA DI MIR KOHEN E LIR PO JA PRES UN ME T'MIR
E DI MIR KUR O SHTIR PO E PRES ME KREJT BIR
EDHE UNE KOM DIQKA QE DIKUSH PREKET RON
KREJT I KOM PO JOM EDHE NJERI TAMON
NI FJAL KUR THUHET RUHET SIKUR FJAL BESIMI
DIKUSH U RRIT MA HERET PO PO KTHEHET PREJ FILLIMI
RRUG E GAT OSHT NI RRUG KUR MA LARG DON ME SHKU
ME SHUM FTYRA KISHE STOP ME TA PER MU NJOFTU
A THU I KOM KREJT JOM NI NUMER N'HISTORI
VEN KU MRRIHET N'POLITIK . UN E MRRITA N'MELODI
NGO MIR O BIR SE PER TY JOM SHUM I MIR
NGO KUR O MIR SE DIKUR EDHE TI BOHESH BIR

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020