Teksti Origjinal

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurrë këngë
Me i thurrë kang bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj
Tash sa vjet tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen, tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen tash sa vjet

Çohu Adem çohu po te thonë zogjtë e malit dhe bilbilat, çohu Adem
Po thone lulet trendafilat, çohu Adem
Po thone kanget tonve trimave, çohu Adem

Çohu shpejt çohu shpejt mos rri tek varri
Thote nanë lokja çohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka, çohu se ty,
te kërkon e tanë’ Kosova ty Adem

Mora fjal mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thurrë kangë
Me i thurrë kangë bashklegjendarit, ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit ti kendoj

E t’i them, E t'i them se gjaku i tij eshte vete liria
Qe ka ardh
Ne Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit ia flladit (3x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020