Teksti Origjinal

Sikur vjet edhe sivjet
skem qka thojm se doket vet
gzim e dasma gjdo dit jena
ver per ver na kshtu e kena
gzim e dasma gjdo dit jena
ver per ver na kshtu e kena

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Lum qe erdhen gurbeqart
O le ta marrin vallen t`part
me gzim dasmat i kan prit
na shkon vera si nje dit
me gzim dasmat i kan prit
na shkon vera si nje dit

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

Sikur vjet edhe sivjet
O na shkon vera me lezet
kush me neve lun e knon
vallahi si bjen pishman

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020