Teksti Origjinal

Nanananana...

Me deshte e te deshta shume
Me quajte dreq e une te thash llokum
E embel si mjalta e kuqe si molle
E njome plot freski shtatin e holle
Por çka ndodhi me mua dhe ty
Pushoi krejt ajo lumturi
Me thon se po shkon me nje ushtar te ti
Ishte i huaj e ishte i zi

Ref...x2
Dashuri moj dashuri
Ku jam une e ku je ti
Mos te dalte ty dielli kurr

Paske pas moj zemer gur x2

Nananana...

E tash ku do t'shkosh mori zonjushe
Kush te merr e te çon ne shtepi
Dije se çdo gje e ke rrafsh e ke fush
Nje dit shuhet ajo bukuri
Mos me shaj qe te kendova
E verteta e di se dhemb shume
Me fal qe te qesha e te lendova
Ti ke faj e nuk kam faj une

Ref...x2
Dashuri moj dashuri
Ku jam une e ku je ti
Mos te dalte ty dielli kurr

Paske pas moj zemer gur x2

...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019