Teksti Origjinal

Mahmuti...
Mori çik qe del te lama
Sdole mbram moj t'shitoft zana
Prita s'merdhe po sa ke nata

Shyhreti...
Sdola mbram se sem la nana
Sem la nana per me dal
Je e re tha te bojn budall

Mahmuti...
Mori çik po te pres te stana
Hajde sonte kur del hana
Ik prej shpije o kur t'flen nana

Shyhreti...
Smuj prej shpije un me lujt
M'ka than nana per me u rrujt
Mos me i zon o bes kerkujt

Mahmuti...
Ti nis nanen per me ngu
Ki me mbet oj çik pa mu
Po ti nanen mos e ngo
Ik nji nat e hajde kho e

Shyhreti...
Per nji nat nuk muj me ardh
Ne kofsh razi per krejt me me marr
Nuk ngoj bab nuk ngoj nan
Te dy bashk ne per me kone

Mahmuti Shyhreti...
Nuk ngoj bab as nuk ngoj nan
Te dy bashk ne per me kone

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020