Teksti Origjinal

Dasme madhe Neser fillon,
E Dashura Nuse po m'shkon.
Thirrje Motres Mi ka Qu,
Ne Dasmen e saj per me shku.2x

Ref.
Shko mOter ne Dasmen e saj,
Kur ta shofsh Nuse mos qaj.
Veja Duvakun si kujtim,
Thuj shum te deshi Ai Vllau im.2x

Shko Moter Nusnin Uroja,
Nji Tuf Lule per mu Qoja.
E nESE pyet ajo si jam une,
Thuaj Martesa e Lendoj Shum.2x

Ref.
Shko mOter ne Dasmen e saj,
Kur ta shofsh Nuse mos qaj.
Veja Duvakun si kujtim,
Thuj shum te deshi Ai Vllau im.2x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020