Teksti Origjinal

Djem e vajza dore per dore
Lidhin jeten bashkeshortore
Shok e shoqe,pleq e te ri
ti urojm sot qiftit te ri
Shok e shoqe
pleq e te ri
i urojm sot qiftit te ri

Sa ka deti uje e rere
Gezime paqit ju gjithmon
Sa ka mali gure shkembinj
Paqit gjithmon lumturin

Shoke ne pune e shoke ne jete
njani tjetrin zgjidhni vet
sa ka mali gur shkembinje
paqit gjithmon lumturi............

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021