Teksti Origjinal

MOS SHKO EDHE SOD , HAJDE RRI ME MU
MOS GABO MU LARGU , SE MO S'MUN ME M'TAKU
KUJTIM KI ME MET , VEQ KUR T'SHOH NAPER FOTO
PER TY UN MENOJ , EDHE KUR LUJ NE LLOTO

TI UM THIRR APET SE NUK T'LEN MERZIJA
SKI MU NI TI MIR, ME KUJTIME T'MIJA
KUJTIMET E MIJA I KI TE SHPIJA
I JOTI PER JET KO ME KAN VEQ HIJA

EDHE SOD PO DERDHET .AJ LOTI PER TY
EDHE SOD QEL E S'PO MSHELEN KTA SY
SHUM HER JOM DIKUN ..E SE DI KU JOM
NUK E DI QA KOM... VEQ E DI SA RON..

APET I KTHENA JETES ..APET PREJ FILLIMI
T'LETA ATO FJAL , E I RAN ...MUNIMI
KUJTOHEN ATO DIT QE PER TO ISHA I LIR
E MENOJ SOD KET NAT VET I SHTRIR

2...
EDHE SOD PER TY JOM KA FOLI
EDHE SOD PER TY ZEMREN PE LODHI
SJOM UNE ME TY E AS TI SJE ME MU
MUN ME THON JENA KAN PO AJO KA SHKU

ZANI JOT KA MU NI NESE TI KI DASHNI
I MIR JOM PER TY , MA KE THON TI N'SY
E SOD KU JE , E UNE QE KU JOM
E DI SOD ME DIKON JE , EDHE UN DIKON E KOM

KAPE NI MINDIL E FSHIJU ME LOT
SE PER TY UN E DI QYSH NIHESH SOT
PREKE TI VETEN , QYSH PE NIN PA MU
MENO TASH PER MU , SA JOM TU T'MUNGU

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019