Teksti Origjinal

S'dua të jem , një hije
e verber të ndjek unë hapin tënd
s'mund të këputem, si një fije
si gjethe që era rrugës tremb
më lerë të të dua , më lerë
se ndryshe nga vetja s' mund të jem
pas rrugës së zemrës ti shko
aty do më gjesh , unë jam ajo

ref:(2)
ti vjen, si zjarr brenda meje
digjesh nën teje
se ti vjen , si drita e diellit
që më ngrohë

ti je afër meje
je frymë brenda meje
ti s' mund nga unë , jo të shkosh
je frymë brenda shpirtit
je drita e syrit
ti je gjithçka që është sot

ref:(2)
ti vjen, si zjarr brenda meje
digjesh nën teje
se ti vjen , si drita e diellit
që më ngrohë

kori:(2)
/se ti je diell e zjarr
se ti je ndjenjë e mall
ti je frymë, ti je shpirt
unë jetoj veç per ty /

ref:(2)
ti vjen, si zjarr brenda meje
digjesh nën teje
se ti vjen , si drita e diellit
që më ngrohë

se ti je gjithçka që kam
se ti je gjithçka që jam
se ti je , se ti je
se ti je , se ti je
je diell e zjarr

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019