Teksti Origjinal

Sa gezim sot erdhi dita
Dasmen ta fillojme
Djalin tone te bukur
Sot po e martojme
Digje bab digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
Rrjedhin lotet prej gezimi
Nuri i babes drit po ban

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

Djalin tone te bukur
Dhanderr do ta bejme
Dhe nga zemrat tona
Dasmen i urojme
Digje nane digje mindilin
Dasem te madhe kemi sot
E marton o nana djalin
Zemra nanes po gezon

Ref...x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

...

Ref x2
Sa shum nana esht gezue
Bashk me baben po vallzon
E kem nuse te djalit o
Si dy syt e ballit o

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020