Teksti Origjinal

Andin Randobrava: Verse 1
Fytyra jote e bardhë me del për qcdo natë,
e unë te flas e të prek sikur te kisha pranë,
aromën tënde ndjej sikur po frymon në mu,
t'lutem rri,ti mos shko se me s'mund t'duroj kështu.

Ref Noga(2x)
Edhe pse s'me do per ty une po qaj,tash ti me tregon ky lot a ka faj?
po te pres me mall se besoj ne fat,a eshte ky mëkat?

Andin Randobrava: Verse 2
Pse te lash te shkosh,s'ta dita vleren une,shpirti ngrihet ,zemra qan,athua ky eshte fund.
Nuk ja fali vetes dhe lutem per qdo nate,t'lutem kthehu mos me lë,athua shumë unë jam pa fat?!

Ref Noga(2x)
Edhe pse s'me do per ty une po qaj,tash ti me tregon ky lot a ka faj?
po te pres me mall se besoj ne fat,a eshte ky mëkat?

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020