Teksti Origjinal

Me ty qdo dit asht e re
e sa her m kqyr , prej qiellit hiqen ret
e n koh kur tuta nuk m'len vet
me ni fjal te kqijat i perzen
Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet .

E kur em flet
me zanin tan te but
ti me dor
prej shpin hiqen gurt .

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.

Sa her jemi bashk
e lajm shiun me ra
Sa her mbjen me t pa ty vallzu
dikun larg , afrohem e LUTEM PER SHI

Kur dita e ngroht me diell vallzon
ti buzqeshjen perkujton
sa e ambel o kjo jet

Kur nata qiellin e mbulon
ti m'ban fort e ma deshmon
qe ska terr qe i till ka mbet.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020