Teksti Origjinal

Nje Shpirt.

Ti nuk je,ndihem vetem
permbi xham,muzgu mbreteron
zemer bosh..

Lart ne qiell,yjet treten
nuk ka hene,asgje se thyen dot
vetmine pa ty..

Shoh vija rruges te bardha
larg ato shkojne,asgje jo si pengon..
do te doja te une te ndalonin

Ref 2x
Eja me zgjo
si diell ne zemren time me ngroh
te ndjej se po jetoj,te jem vec me ty
dhe kurre te mos leshoj
jo,jo,jo..

Kur mungon,koha ndalet
jo asgje,rreth meje nuk jeton
nuk jeton...

Kur yjet nates i mungojne
shoh syte e tu qe vezullojne
je ti,ai...
sa here qe endrra larg me con
nje mrekulli me ty shijoj
te ndjej kaq prane jemi nje shpirt
te dy..

Ref 1x

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021