Teksti Origjinal

-Lej lejlej lej lejlej
lej lejlej wa lejlej
la lej lejlej lej
wa lej lejlejlej

ska me ska puthje te embla ska
se ne jemi nda nuk ka
te dalim von me u pa
ti ti ti insistove
ndarjen moj zemer vet e kerkove
ska me ska ti me lujt me mu
tjeter i thu te du
ti ti nuk me meriton
se nuk jam per ty se
ti ti ti nuk di te te duash
sa her kam vdekur per ty
ti ti mos kerko te kthehem un perseri
se ti ke mbet nje enderr
e keqe dashuri qe vret

se mos pyt muk jam mesuar
te jem zemer e dyte
jo jo vet e kerkove tash shko
ti ti ti insistove
ndarjen moj zemer vet e kerkove
ska me ska ti me lujt me mu
tjeter i thu te du
ti ti nuk me meriton
se nuk jam per ty se
ti ti ti nuk di te te duash
sa her kam vdekur per ty
ti ti mos kerko te kthehem un perseri
se ti ke mbet nje enderr
e keqe dashuri qe vret

-Lej lejlej lej lejlej
lej lejlej wa lejlej
la lej lejlej lej
wa lej lejlejlej

ti ti nuk me meriton
se nuk jam per ty se
ti ti ti nuk di te te duash
sa her kam vdekur per ty
ti ti mos kerko te kthehem un perseri
se ti ke mbet nje enderr
e keqe dashuri qe vret

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019