Teksti Origjinal

ndryshe hesht ai shikimi yt i thjesht
sje poem po je keng ne ver e vjesht
erdha praaaaaaap pas nje dimri shum te gjatë e bukur jeee syri keq ty mos t'paaft

ref.
jo s'i kam harruar syt e tu qe bejne drit
prej atë ditë kur t'kam takuar mbyllur te mbajta ne shpiirt

iheeeeeeeo iheooooooo iheooooooo

zure vend ktu s'mund te kete njeri
thuj pse hesht ke harru sa jemi desht

erdha praap pas nje dimri shume te gjate
e bukur jee syri keq ty mos t'paaaftt
ref.x2
jo si kam harruaar syt e tu qe bejne drite
prej ate dite kur t'kam takuaar mbyllur te mbajata ne shpiiiiiirt
x2
nuk osht dashniaa me kajde kajde harroj floket ne dore qe mbajtee harroj puthjet buzet bojgjaak meet t'dal flaka kurr ma s'ti japp

ref.x2
jo s'i kam harruar syt e tu qe bejne drit
prej atë ditë kur t'kam takuar mbyllur te mbajta ne shpiirt Oioioi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020