Teksti Origjinal

Lumturin ne zemrat tona
Dhe dashnin ce kem ujdis
Mos lejo zot t'na pengoj
Asnje therr t'na hy n'mjedis

Sonte qielli ka n'drru ngjyren
E ti afer po me vjen
Nuk kam pas dashni ma t'madhe
Se per ty moj zemra jem

REF
Cka thot bota se n'degjoj
Cka thojn hallkut sju besoj
I besoj vec zemres tande
Ce kac shum me dashuroj

Shum me dashuroj

II
Ty nuk mundem me te idhnu
Me ty gjeta rehati
Dashuria asht ma e ambel
Vec dy zemra kur e din

REF
Cka thot bota se n'degjoj
Cka thojn hallkut sju besoj
I besoj vec zemres tande
Ce kac shum me dashuroj

Shum me dashuroj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021