Teksti Origjinal

Sonte po te du pak me afer te ndjej
Atë qe e do ne syt e tu e vrej
Dua qdo mengjes qe te zgjohem me ty
E Di qe dukesh bukur zemer ne krahet e mi
Dua qdo mengjes qe te zgjohem me ty
E Di qe dukesh bukur ne krahet e mi
Eja ti sonte eja me merr |
Si ty nuk dua jo asnjhe her
Tani jam gati po te pres ty
Dej n5 sahati e kom njet me thy

Je fort e mir edhe bashk mu ke tek
Qe sa pe vrej qe syt spoo mi hek
Garant pe menon qata qe pe du
Kejt qka i boj me ty a i kishe bo me mu?
Afrohu ma ngat se ja nisi mu mush
Merri edhe shoqet se kom shok sa tdush
Nuk thojn sdojm se dihet qe rrejna
Sonte po rrim deri n'sabah spo flejna

Sonte po te du pak me afer te ndjej
At qe e do ne syt e tu e vrej
Dua qdo mengjes qe te zgjohem me ty
E di qe dukesh bukur zemer ne krahet e mi

Jom tip interesat me kqyr holl e holl
Sene qe i du kurr sum bohen boll
Sikur Perpar Apet Jom I Njejt
Me Tkallxu Drejt Tkisha Hanger Kreejt
Je Neper Vena Je Neper Gjak
Njo Dije Mir Se S`ngihna Me Pak
Hajde Ma Knej Perpara Dilem
E Di Qe tpelqen Ma SHUM Se Nfilëm
Hajde Ka Un Se Po Bohet Mir
Peshku I Art Ta Plotson 1 Deshir
Fillon Potera Po Mshelet Dera
Si t`kryhet Kjo I Lyp 2 Tjera
Lsho Muzik E nale Qat Drit
Se S'dal Pi Qituhit Pa U Bo Dit
Kena Me Kall Me Hallakat Venin
Se dit per dit AGA ja din renin.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020