Teksti Origjinal

Sa fort malli me ka marr
Atje djalo ku ke shku
Nuk di je hala beqar
Apo ndoshta je martu

Besen une ta fala ty
Por ti djalo s'paske bes
Une ket gjo s'kam me harru
S'e harroj derisa te vdes

Ref...x2
Paret zemer nuk t'i dua
Kurr perjet nuk t'i kam lyp
Eshte ma mir per me jetue
Veç me buk e kryp

Ah s'i erdhi dhe kjo jete
Gjith kjo jete pa bukuri
Ndoshta mue po me duket
Se nuk jam afer me ty

Nuk e di ku te takoj
Se gjithmone jetoj me shpres
Une pa ty nuk mund t'jetoj
Kam frig zemer se mos vdes

Ref...x2
Paret zemer nuk t'i dua
Kurr perjet nuk t'i kam lyp
Eshte ma mir per me jetue
Veç me buk e kryp

...

Ref...x2
Paret zemer nuk t'i dua
Kurr perjet nuk t'i kam lyp
Eshte ma mir per me jetue
Veç me buk e kryp

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020