Teksti Origjinal

Reklamat e neonit, ndizen e fiken,
Në ritmin e hapave tua,
Çdo gjë do të ishte ndryshe,
Sikur t'më thoshe: të dua!

Në gotë të zbrazu, shiu rigon,
Një i dehur hiçet rrugën ta trazojë,
Dhe ndonjë i marrë si unë -
Që pret të agojë!

Ref:
Ditë e bardhë, shpresë e re,
Vjeshtë në gotë dhe dashuri,
Të shikoj, nga xhami i lagur,
Është nga lotët, ja është shi...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020