Teksti Origjinal

Kalendarin e shikoj
Sa shum vite i numroj
Çka u ba me mu gurbet
Erdha pak e mbeta krejt

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me pa

II

Tuj ba plane sot e nesër
Për mu kthy te vendi vjetër
Sa i ran uji gurbetit
Sa mërzi i shtina vetit

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me pa

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020