Teksti Origjinal

Motrat tua me kismet
nusen do ta gjejn sivjet
nuk lejojm ce vellau i pare
me na mbet beqare

E di ce me t'prit une ty
20 vjet e kishe shty
njeqind her vet na ke than
s'lidhen dur e kambe

Beqarise javen ce vjen
dua ti jap fund
e di ce motrat per vlla
kan shije ma shum

E shijova une ket jet
ashtu sic kam dasht
erdhi koha te mendoj
nje nuse n'shpi me pas

REF
Per hajr na qoft
kjo martes u trashegofsh
per syt ne ball
ma t'miren e kemi marre

Per hajr na qoft
kjo martes u trashegofsh
per syt ne ball
ma t'miren e kemi marre

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020