Teksti Origjinal

Ne sirtarin e mrekullive
Vend ke zen dhe ti
Mendjen time e ke shtuar
Si nje melodi

Ty te ndjej
Vetem ti me drejton rrugen ta gjej

Jam jam jam

Ref...
Jam e lire si ajri jam
Me mijera endrra kam
E rritur me dashuri
Ne pafundesi ashtu si ti

Eshte rruge e gjate e di
E endrrat s'kane kufi
E rend une drejt lumturise
Prek çdo çast e s'ndalem

Kjo eshte mosha e mbaresive
Cmendurishe pafund
Eshte e bukur per ta shijuar
Kete s'e them veç une

Jam e lumtur qe po me lini
Hapat t'i hedh vet
Te jem une e lire
Kerkoj te jem

Jam jam jam

Ref...
Jam e lire si ajri jam
Me mijera endrra kam
E rritur me dashuri
Ne pafundesi ashtu si ti

Eshte rruge e gjate e di
E endrrat s'kane kufi
E rend une drejt lumturise
Prek çdo çast e s'ndalem

Jam...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019