Teksti Origjinal

Verse 1

Edhe sot per ty po qaj
Vujtjen nuk mund ta ndaj
Dhimbjen qe e kam
me lot un po e shperlaj

Ti ishe gjithqka per mua
Sot perse me ke harruar
Mendove veq per veteqe
m'lendon mua se ke menduar

Ka kaluar koh
Por ende me ty jetoj
Ne endrra shpesh te shoh
Te prekiik e shkon

Dikur ishim si 2 zogj
te lumtur ishim kaher
N'syt e tu e shihja driten
e sonte po shoh vetem terr

Ref
Mendoj per ty kur jam edhe ne gjume
Ndjenjat per tyjo nuk kan fund
ti ishe barkaun isha nje lume
ti ike tjeter kahvetem mbeta une

Verse 2
Sot gjdo gje eshte ndryshe
sot me per mu nuk jeton
Sot gjithqka ka mbaruar
edhe pse zemra po t'don

Sot te kam varrosur fell
ty bashk me ndjenjat e mia
Sot shume jam i merzitur
shijova paksa nga tradhtija

Dikur ishim si 2 zogj
te lumtur ishim kaher
N'syt e tu e shihja driten
e sonte po shoh vetem terr

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019