Teksti Origjinal

Harron qe je nene e ke familjen qe te pret
Kerkon aventure e nuk degjon se kush te flet
Harrove gjithshka ti per asgje
Ku shkoi ajo jete qe e ndertuam vete
Jo jo seshte e vertete
Ref
Mos mendo per mua qe me le
Mendo per femijet qe ti ke
Ata jane te vegjel te kerkojne
E gabimet tona si kuptojne
Po te them nje gje per te fundit here
Nese sdo te shkelesh ne kete dhe
Do te jem i ashper une me ty
sdo ti le ti shohesh me me sy

Mos thuaj asgje jo muk vlejne me fjalet e tua
Do te jem me i qete dhe pse kete gje jo nuk e dua
Harrove gjithshka ti per asgje
Ku shkoi ajo jete qe e ndertuam vete
Jo jo seshte e vertete

Ref
Mos mendo per mua qe me le
Mendo per femijet qe ti ke
Ata jane te vegjel e te kerkojne
Dhe gabimet tona si kuptojne
Po te them nje gje per te fundit here
Nese sdo te shkelesh ne kete dhe
Do te jem i ashper une me ty
Sdo te le ti shohesh me me sy

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020