Teksti Origjinal

THRRET ADEMI, ZAHIR O VELLA-E
DOJM O ME NIS O PAJ LUFTEN ME SHKA-E

N'XINJAU PRITEN O NE MERDAR
O MOS MA LSHO KUN AS NJE O TE GJALLE

O ZAHIR TRIMI O FORT PO THRRETE
QOU ILIR SE DOJNA ME VDEKE

O THIRRMA HAKIFIN EDMONDIN
DOJM O ME DAL N'AT LOG T' MEJDANIT

O LLAPASHTICA E THRRET O PREKAZIN
A E KEM GATI KOMANDANTIN

KOMANDANTI N'BALL USHTRISE
JU RA GRYKAV TE QYQAVICES

U DAL N'KODER KQYR O N'DYLBIE
PE RRETHON KOSOVEN O ME SYE

OJ KOSOVE TY TE QOFSHA FALE
KQYRNI TRIMAT PER TY QKA BOJNE

O VJEN NJE ZA PREJ QYQAVICES
PO O KU JENI O ZOGJT E SHKINES

BRITSHIN SHKINAT KUKAVICA
NA FAROJ HAJ HAJ LLAPASHTICA

O DJEMT E LLAPIT O TE GOLLAKUT
JA FARUN USHTRIN O TE SLLAVIT

DUKAGJINI ME TRIMAT VETE
KOMANDANTIT O I UROJN O SUKSESE

PUSHKA E PAR O E KUJT O KERSITI
O PO E ADEM JASHARIT VLLA
IUU E ZAHIR PAJAZITIT O HEJ!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020