Teksti Origjinal

Ajde dallandyshe vogel o dale dale
Ajde dallandyshe vogel xhan o me ngadale

E po pritem sa te rritem o dale dale
Ajde pritem sa te rritem o xhan o me ngdaale

Ajde te behem sa shoqet o dale dale
Ajde te behem sa shoqet o xhan o me ngadale

Ajde sa Gjirokastritet o dale dale
Ajde sa Gjirokastritet o xhane me ngadale

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020