Teksti Origjinal

Dimrin e ngrire se do
kjo bote as neper ter gjithesine
zgjohu si kure sot kam ftoht
diku u pergjak ler lirine
Nrihen mes mijra zemra nje ze
prangat kjo bote nuk i do
digjet si yll njeriu per kete
zemres i thote flakero

I duam femijet zoqte tane
i duam se endrat tona kane
ndaj jeten nga yjet
jo mos e trazo
Per fjalen e zjarrit ne c'do vater
per ajrin dhe bukun e perbashket
o bote ne emer te jetes lufto

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020