Teksti Origjinal

FjaLt i Keni t`Lehta Shum t`thjeshta
Qe per 1 dit ju hup vLera
Mos foLni kreit per Vepra
Se s`jeni t`Verteta
PoLici jeni kon weq nese ju ka hup KuLeta.
Jau thom menyren ma t`drejta
Ju jeni Shum Fejka
Nuk je Mafi weq qe bon jeten e SHTREJTA
Merrni paret e pLakit ose merne kreit Banken
Jo se uLi weten qeshtu wet e boj un FAMËN
se Fama jem ka mu majt n`men
Se s`po Luftoj per FAM
Po fjaLt qe pi thom GHETTO pom dhezen sagLLam
Smuj mu naL mi qi at nan
Kurkush inati mos t`man
Muzika jem osht e VeÇant
Mo mos prek se Teksti t`Vran
Nuk e boj per Qef
As nuk e boj mu dok un Shef
Vetit Shiritin ja pres
Se me prit s`kom interes.
A thu najkush si un menon
Eh si une Bon Pasha Zotin
Strategjia jem dikujt i bon shum dom
Se vi me ni Teori qe nuk e ki jo nuk e ki
Vi me ni Zo qe shum her e keni ni e keni ni
Per mi Bo Tripat e mi
s`duhesh me kon kreit AFTSI
Po duhesh me kon REAL-G
e fjaLt mos mi përbi .
Jo me gjujt Kunxha Si fmi
e tani prap me V.i.P
No No No shoki jem RRugen e njejt me mu se ki
Se Ftyra jem weq 1 her ndrrohet
Diten kur t`vorroset
Kur tem del shpirti
qat`Her karakteri m`soset
Deri at`her si rruj BoLet
Per mue Qka FoLet .
Mir o kur dikush per mu Lodhet
me mi gjet Storjet
S`kom me bo mo kuRR ksi kong
Suksesi po pret
Kjo ke weq me ju kaLLxu se kush jom n`REALITET

YOUUUUUNG GHETTO ^ .

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019