Teksti Origjinal

Me merr malli o per ty
O gjumi i nates nuk m'ka zon
Kurr kimetin s'ja kam dit
O per ven m'rrin Kosove

Ku s'kam qen e ku s'kam ik
Oqeane kam kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket vend s'e kam pa kurr

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
N'fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

Ne lagjet tuja une jam rrit
S'me ben zemra me ndejt larg
Fjal e urte kot nuk ka dal
Ku kom le du me u plak

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

...

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021