Teksti Origjinal

Thrret Kushtrimi i luftes
Burra a jeni gati
Moti koh kam pritun o
Thot Fehmi Kastrati

Moti koh ksaj pushke
Grykem ja kam fshi
Shtat pal male zani hej
Kur shkrep me ju ndi

Ndizet pushka ime
Plumbat flak per flak
Zhduke pergjithmon o
Ket ma t'keqen far x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

Rrezet e Lladrocit
Sot ran ne deshmor
Lulet vet u mblodhen o
E ju bon kunor

Kan lokja burrnesh
Lotin nuk e nxjerr
Po ju desht Kosoves o
Kam edhe djem tjer

Trima si Fehmiu
Shum Kosova ka
Pushka s'do rri varun
Gjer ma t'fundin shka x2

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

...

Ref...
O Kosova plot male
Malet plot shqiponja
Diell e kem barot token
Kah esht e jona

Drenica plot trima hej
Trima t'gjithni gati
Si rrufe çan qiellin o
Trim Fehmi Kastrati

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021