Teksti Origjinal

oo hajmedet o qka koka kane
na ra shkau o ne kater ane

nkater an edhe haj me dete
tana armet o po naj hjeke

i mledh armet o hiq pa qare
nobor tvet po i ban vatare

o i ban vatare i plaqin syte
nkam jan qu o 1 ren komite

ne prekaz o kur paskan hije
i hallakasin o shpi per shpie

hallakasin shpi per shpie
AHMET DELIJA o paska nije

del Ahmeti ne dy val hane
thret Murselin o djal cobane

qou be bir o binaj sakicat
te halili o jan ra komitat

te halili jan ra komitat
britshin robt e piskatshin fmia

britshin robt o ngjynah met shtie
a e din bir se i kem kojshie

a e din bir se i kem kojshie
vdes per ta oo sikur per tyee

kadal bab thot o mos u ngut
sa ta mar sakicen ...

o shkon i par o qe pat dal
me sakic o naj ra ne ball

me sakic o naj ra ne balle
tana trut ja derdhi ne shkalle

aj Murseli o djal kreshnike
u kap me shki o fyt per fyte

u kap me shki o fyt per fyte
o 1 martin ou ja ka grabite

me martin o i hall po qet
saher qet o ka njo pe vretee

o u Mursel Ahmeti po thrret
qendro djal o ban gajret

qendro djal o bna gajrete
me ka mar pushka nven te keqe

o bablok thot o mos ki dert
veq per ty bab i vrava 8

veq per ty sot i vrava 8
prej 12 o 1 ka met

prej 12 o met jovani
ai po ikte o rrethit gardhit

me plag ntrup Ahmeti po thrret
ndal o Ram o mos e myt kejt

le ti thojn kralit tserbis
si luftoj DJEMT E ARBERISEE

kejt serbia oh le ta diin
OO ME SAKIIC NA SHKRUJN HISTORRIN O NJO HEEJ!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020