Teksti Origjinal

Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................

..................................................
Qka po stresavesh spo ki me qka mu mar
Sun pe gjen veten sun po bon mo ball
E ke zgedh rrugen e let e o kat del shtir
Tu menu qe i din kejt tu menu qe din ma mir
Qka po rrugavesh spo ki ku me dal
Sillesh posht e nalt se spo ki me qka mu mar
Humbje kohe veq sa me met gjall
Nket jet i pagun kejt se kurgjo nuk isht fal
Qka po merzitesh kur kerkujt nuk po ja nin
Nese nuk e don veten kurr ski me njoft dashnin
Dije qka krijon e nese nuk provon
Shancat nuk vin shpesh por dikur i bjen pishmon
Edhe pse thojn kurr sosht von
Punt e sodit per neser zbon kurr mi lon
Ondrrat e imagjinat tjepin inspirim
E jeta osht koh e koha tjep msim
..................................................

Ref:
..................................................
Se bota sillet e sillet del dilli apet
Prej t'hanes dej dillen kurgjo pik mos tjet
Secili mshtjell ne vend osht mbret o jee
..................................................

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019