Teksti Origjinal

Erdhe nga teqeje e Zallit
Nga urore e shejnte e malit.
Ne gji more ti atdhen
N'Detroit ngrite teqen.

Erdhi biri I Shqiperis
Dhe statuja e liris.
Erdhi djali I frasherllijnve
Nderi I madh I Bektashijnve.

O baba, baba Rexhepi
Lume nena, lume djepi.
Ah te nje gjakut jemi ne
Pa atdhe jo nuk ka fe.

(Kjo kenge nuk soset kurre
Monument per ty o burre
Emri yt sa lart u ngrit
Ne atdhe e Detroit
Kjo teqe more baba
Gjith atdheut brenda pa
Ketu shqip me ty foli
Faik konica edhe noli)

Baba Rexhep patrioti
Uraten qe te dha zoti.
O nga teqeja Detroit
O gith Shqiptarve u dhe drit.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020