Teksti Origjinal

Ti nuk je per t'i pare gjerat te ndodhin
Ti je per t'i bere ato te ndodhin
Te dorezohesh eshte e lehte
Te qendrosh eshte e veshtire
Te qendrosh eshte tani
Fatin tend e vendos vetem ti
Fol pak - Thuaj shume
Lufto- Kurre mos u dorezo!
Mos ju anko ti Zotit per gjithcka
Ai jeton me ty - Jo per ty !
Nese rrezohesh - Prape ti ngrihu
Ferri s'eshte ne toke
Ti je ende ne jete
Askush nuk mund te thote se cfare je i zoti ti te besh !
Kush dreqin jane ata per ta bere kete ?!
Nese e tashmja eshte e tyre - E ardhmja e jotja do jete !
Jeta fitohet - Varet vetem nga ty !

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020