Teksti Origjinal

Nk dua te rri vetem
te ndihem njeri tj
..te harroj s'munda kurr un
ditet numeroj
dhimbja eshte njesoj..

me shtrengon
ti e ndjen qe i njejti nk jam
nk do te fal
me premton
ti e ndjen se njeri tj jam
mk do te ndaj!
Sa ndryshon nje njeri
kur e humb dashurin

ne zmr do te mbaj
nga frika se ms qaj
zfjohem me endreen tende
ditet numeroj
dhimbja eshte njesoj
zgjohem me endrren tende sot(2)

Ti harron
si nje puthje ty te zgjonte cdo dit
ti e harron..
ti harron
se kjo zmr do gjak te jetoj
ti e harron..

Ne zmr do te mbaj
nga frika se ms qaj
zgjohem me endrren tende
ditet numeroj
dhimbja eshte njesoj
zgjohem me endrren tende sot
..un jam aty
nk jam i njejti pa ty
..sjam i njeti u n pa ty!!
ditet numeroj
dhimbja eshte njesoj,
un jam aty
..nk jam i njejti pa ty..!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020