Teksti Origjinal

ErgenR
Se në një mëngjes Afer nje liqeni
lindi Mr Zotri Problemi
Ai peshonte 7 kilogram
Per to u lajmrua ne ç'do program
Se rrena e tij fiton shperblimin nga e gjithe bota
Per femijun e vitit fitoi me se shumti vota
Mas kater mujve filloi me ec
Krejt femijet e mahalles filloi me i ngec
Se kerkush s'guxonte ti afrohej shtepis se tij
Se mund te pesonte nga nje goditje bateri
Ne shkoll filloi me shku kur i mbushi 4 vjet
Mujke me e nxon cilin pidh e dojke vet
Profesorat e respektonin se s'kishin qare
Se mund te fluturonin 1 nga 1 per dritare
Aj e ka MERCEDESIN tip Special
Me spojlera fellne e i kuq me alarm
Motorrin me 48 ventilla FE 12
Per 6 seconda prej 0 deri ne 130
Aj poashtu pronari i diskotekes HAPSIRA
Bone hine mrena beso qe tu plotsu DESHIRA
Kto shum e ka bo atentat
Mirpo mas deshtimit ska mujt me flejt rahat
N'havaje ka nje vikendic 5 kat
Apo ma saktesisht munesh me i thon pallat

BimBimmma
N'çat pallat aj shum kohe kalon
Shoqni,me Don ClaryguziGon
Kaniher i bashkangjitet edhe Mr.Pop
Edhe pse rreth tyne jon pidhat mat mira n'bot
SE,osht e ver8 qe 2pac-u ska dek
Aj dhe problematiku jon dosta te ver8
2pac-u jeton me 1 ishull qe kerkush per to ska ni
Tash osht i BARDH nuk osht mo i ZI
Problematiku e ka pas dost edhe qenin tem
Deri para faqes tij ata jon kon ne ç'do ven
Ata kan bo qe hala kerkush nuk kan ni
N'Mars e kan pas ni Shpi,ajo Shpi
Hala egziston,tash perdoret sikur atraksion
E nqofse don ti me vizitu at shpi
Lajmrohu n'angjencionin Gjelbrimi
Bileta kushton veq 25 $
Me kto e ki t'pagume edhe 1 rent a car
Anija kozmike niset n'4 e 20
Per me shum informata thirre 988
Kjo ke pjesa atraktive,tash pason aj informative
Mos gabon qe dikush problematikun ta shqetson
Se aj ty menjehere t'avullon
Edhe pse bombat atomike nuk i bondoron
Kjo ke ni biografi e shkurt per jeten e tij si fmi
Per pjes tjera vet keni me ni

ErgenR,BimBimma,Real 1
Un jom,Kush jom,Ju e dini vet
Un jom,Kush jom,Ju e dini vet
Un jom,Kush jom,Ju e dini vet
(Qoni durt perpjet 2x)
Un jom,Kush jom,Ju e dini vet
(Problematiku i armatosur me KHALIFA 78)

Real 1
Derisa ti e ki 1,2 plumin e ki n'kry
E hajt qetash ti nisja mu fry
Se per mikrofon jom virus
Edhe gjith e maj me veti ni fus me ta hek kryt si Rus
Me ta lon me ni Autobus
Veq se Hip Hopi o fillozofi
E ti veten tripa je tu e shti
Besom qefi prej vetit n'dhe ki me hi o fmi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020