Teksti Origjinal

s'ka ne bote si vendi im
qe nga lindja ne perendim
e kujtoj me mall qdo agim
qdo lot ne faqe dhe gezim

ref(2)
une po vi tek ti o vendi i parve t'mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi

ne varfri si femij
nje dashni ma beri gur por s'harrova dashurine
qe ma fale me fort se kurr

ref(2)
une po vij tek ti o vendi im
i parve te mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi

ref (4)
une po vij tek ti o vendi im
i parve te mi
me uroni fat ju shokt e mi
se un po kthehem ne shtepi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019