Teksti Origjinal

Nje zemer beqare, ne vetmi u trete,
ate qe e deshti se ka pa me vjet,
Nje zemer beqare, ne vetmi u trete,
ate qe e deshti se ka pa me vjet,

Ti det qe na ndave tu bashkofshin brigjet,
a thu qysh s'po te dhimben zemrat qe po digjen,
Ti det qe na ndave tu bashkofshin brigjet,
a thu qysh s'po te dhimben zemrat qe po digjen,

Jan valet e jetes qe shume here t'lendojn,
qe t'marin me vete e se di ku t'qojne,
si rrezen e diellit te kam prit me t'pa,
lum qe prap erdh dita ne dy bashke me u pa,

Sa gjate kemi prit, zemrat bashk me u ba,
por valet e jetes neve na kan nda,
Sa gjate kemi prit, zemrat bashk me u ba,
por valet e jetes neve na kan nda,
M'ka mashtrue jeta, se jam kan i ri,
çka lypa nuk gjeta veq tash po e di,
M'ka mashtrue jeta, se jam kan i ri,
çka lypa nuk gjeta veq tash po e di,

Ref:
Jan valet e jetes qe shume here t'lendojn,
qe t'marin me vete e se di ku t'qojne,
si rrezen e diellit te kam prit me t'pa,
lum qe prap erdh dita ne dy bashke me u pa.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020