Teksti Origjinal

Nemes fushes se blerimit
Po degjoj o nje za bilbili
Ku po knon bilbili i malit
Ne Mushtisht o rrez maleve t'Sharrit

Pa ma thuj bilbil i pare
Emnin tand o si ta thon
Emni bukur mua me rrite
Me pagezuan Aferdite

Nga ky popull une u linda
Per te zemra me kendon
Neper tela te çiftelise
Historin o mor ja shpalon

Me fat emni ty te qofte
Brez pas brezi u trashegofte
Kanget tua popullore
Le t'jehojn o perher n'kto troje

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021