Teksti Origjinal

Jam le e jam rrit pasanike ran
Kush mka pa sokakut mashallah mka than
Po kjo pasunia hiq pun sum ka ba
Qush m'zuni dashnia n'ty mor fukara

VULLNET ZHUNIQI
Jam le e jam rrit fukara i ran
Kush m'ka pa sokakut ah gjynah m'kan than
Oh qysh u ba puna nuk e di as vet
Prej se jam me ty moj po dukem si mbret

VULLNET ZHUNIQI DHE AFERDITA DEMAKU
Qysh jam kan dikur ajo ke e shkoj
Dy zemra qe duhen po rrahkan njesoj
Kush po na sheh bashk syt s'mun me nai nda
Te gjith po na thojn si moter e vlla

AFERDITA DEMAKU
Krejt un qka kam dasht nket jet i kam pas
Kurr nuk ja kam dit hallin fukaras
Thojsha ka me gjet Dashnor nje djal mbreti
Po kur erdh dakiku zemra nuk um veti

VULLNET ZHUNIQI
As ty e as mu zemrat sna kan vetë
Se skisha guxu ty met fol per jetë
Ti shum pasanike un shum fukara
Po hajt se asnjanit keq nuk na kan ra

AFERDITA DEMAKU DHE VULNET ZHUNIQI
Qysh jam kan dikur ajo ke e shkoj
Dy zemra qe duhen po rrahkan njesoj
Kush po na sheh bashk syt s'mun me nai nda
Te gjith po na thojn si moter e vlla '2x'

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020